Tipy a triky pro pohodlný domov

Obývací pokoj je pro spoustu z nás centrem domácnosti. Po namáhavém dni ve škole či práci se zde sejde celá rodina, aby si její členové sdělili své zážitky a plány nebo se společně podívali na film či oblíbený televizní pořad. I samotní rádi trávíme čas čtením a relaxací v měkkém ušáku.

Abyste tyto momenty prožívali v co nejpříjemnějším duchu, přinášíme vám pět osvědčených vychytávek, díky nimž snadno rozzáříte atmosféru místnosti.

Mistrova paleta

Už z nadpisu nejspíš tušíte, čeho se bude týkat náš první bod. Barvy dokáží každý pokoj naplnit životem; nesmí se to s nimi však přehánět. Chcete-li se vyvarovat přešlapů, vydejte se cestou minimalismu – světlé stěny, černé nebo bílé vybavení. Chybu neuděláte ani při použití dřeva. Jakmile máte kostru hotovou, můžete prostor ozvláštnit veselejšími detaily.

Nezapomeňte, že odstín výmalby i nábytku ovlivní, zda budete zrovna používat přirozené či umělé světlo.

Proč hrají barvy významnou roli v našem životě se dozvíte v článku Psychologie světa barev.

Krok sem, krok tam

Najděte každému předmětu jeho právoplatné místo. Dobrým pomocníkem k uskladnění jsou velké, avšak často nenápadné vestavěné skříně. Úložný prostor nabízí i spousta pohovek a taburetů.

Nesnažte se nutně zaplnit každý centimetr čtvereční. Naopak nechejte prostor raději volný, aby se v něm člověk mohl pohodlně pohybovat. Ušetříte se tak nepříjemného pocitu stísnění.

Paprsky nejen ze slunce

Atmosféru místnosti rozzáříte nejen obrazně, ale i doslova za pomoci chytrého osvětlení. Naše lampa NARA Alpha je k tomu jako dělaná. Umožní vám měnit barvy, jas i animace dle vaší momentální nálady. Hodí se tedy jak k večernímu promítání, tak na živější akce a oslavy.

Více o nastavení světla a jeho vlivu na zdraví se dozvíte v článku o základních pravidlech světelné hygieny.

Domácí džungle

Můžeme vám zaručit, že s trochou zeleně budete mít hned více energie. Přestože pokojové rostliny vyžadují trochu péče, určitě se vyplatí do nich “investovat”. V místnostech jako je obývací pokoj se navíc nemusíte bát sáhnout po větších kouscích.

Smysl pro detail

Přichází chvíle, na kterou jste všichni čekali. Nyní popusťte uzdu fantazii a vyzdobte prostor svým osobitým stylem. Fotografií v jednoduchém rámečku nikdy nic nezkazíte. Na police umístěte své oblíbené knihy, pohovku doplňte o barevné polštářky a máte hotovo.

Věříme, že mnoho z vás našlo v článku rysy vlastního obývacího pokoje. Který z bodů vás přesto nejvíce překvapil?

Přečtěte si další dávku doporučení – tentokrát na téma využití chytré lampy – již nyní na našem blogu.

Sledujte nás na sociálních sítích

Mohlo by se vám líbit:

Sledujte nás na Facebooku či Instagramu a podpořte tak unikátní českou chytrou lampu, která dělá radost barvami.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli na sociálních sítích a podělte se o zajímavosti ze světa osvětlení.