Nejčastější otázky

Co k NAŘE potřebujete, kolik má LED diod, kolik „žere“ a lze synchronizovat? Všechny důležité odpovědi najdete pod jedním světlem na této stránce.

Konstrukce
Kolik LED diod v sobě má NARA?

V modelu NARA Alpha je 144 LED diod. Osázení LED je oproti podobným lampám tak husté, že vytváří dynamické světelné efekty a jednolité světlo, ne rušivé světelné body.

Je lampa stabilní?

Lampa stojí v betonovém podstavci, který na míru vyrábí rodinná firma z Moravy. Díky tomuto 1,5 kg bloku má lampa těžiště nízko a stojí jako přibitá. Otestováno v domácnosti s dětmi, psem i kočkami.

Může některá z LED diod přestat svítit?

Využíváme hustě osázený a kvalitní LED pásek, takže nám ještě dioda v žádném projektu ani lampě svítit nepřestala. Pokud by k takovému „poprvé“ došlo, v záruční době lampu vyměníme.

Je možné koupit NARU v jiném tvaru nebo velikosti?

Momentálně prodáváme pouze model Alpha, tedy minimalistickou 152 centimetrů vysokou lampu. Pokud však máte vlastní představu, napište nám na vladimir@naralamp.cz. Společně vymyslíme, jak vaši vizi zhmotníme.

Jaká je svítivost NARY?

Každá jedna RGBW dioda v NAŘE má 8 až 10 lumenů. Dohromady tedy lampa svítí mezi 1 150 až 1 440 lumeny.

Dá se NARA koupit bez podstavce?

Ano. Pokud máte jakékoliv speciální požadavky, napište nám přes formulář na webu (případně přes sociální sítě). Do budoucna chystáme také prodej samostatných pásků, to ale ještě nějaký čas potrvá.

Funkce
Můžu NARU propojit s chytrou domácností?

Zatím to není možné, ačkoliv chápeme, že je nepohodlné mít na chytrou lampu vlastní aplikaci. Proto naši vývojáři na možnostech propojení už pracují. Garantujeme, že i nyní pořízené lampy do chytré domácnosti zahrnete, až propojení technicky umožníme.

Jde NARU synchronizovat s hudbou?

Tato funkce zatím není dostupná, ale pracujeme na ní. Hned, jak bude hotová (očekáváme přibližně léto 2022), přidáme vychytávku do aplikace. Díky tomu ji využijí i ti, kteří lampu zakoupili už dříve. Inovujeme totiž neustále i již prodané kusy, stejně jako například Tesla.

Lze zapnout jen část lampy?

Ano. Na domovské stránce v ovládací aplikaci stiskněte ikonku ozubeného kolečka. Zobrazí se vám podstránka, ve které nastavíte počet diod, které chcete ovládat.

Jak probíhá doplnění nových funkcí do lampy?

NARA je plně propojená s naším systémem Spectoda. Přes něj v aplikaci ovládáte všechny efekty a animace. Díky tomu se všechny novinky, které do Spectody přidáme, okamžitě promítnou i do dříve zakoupených lamp. Stejně jako Tesla okamžitě zahrne nové vychytávky do aut, která jsou již v provozu.

Dá se NARA použít i jako klasická lampa ke čtení?

NARA primárně slouží jako doplňkový zdroj osvětlení. Jejím smyslem je navozovat příjemnou atmosféru. Využívat ji ke čtení jako jediný zdroj světla nedoporučujeme.

Umí lampa fungovat jako časomíra?

Zatím ne. Tuto funkci však již připravujeme.

Ovládání
Co k ovládání NARY potřebuju?

Stačí vám chytrý telefon s připojením k internetu a prohlížečem, který podporuje Web Bluetooth. Tím je třeba Google Chrome na Androidu a Bluefy na iOSu. V aplikaci ve webovém rozhraní si pak nastavíte vlastní světelné sekvence nebo využijete námi vytvořené motivy.

Pokud si koupím dvě lampy, můžu je ovládat najednou?

Ano. Lampy si spárujete v ovládací aplikaci. Barvu a jas si nastavíte buď u každé zvlášť, nebo zároveň. A to stejné platí i u tří a více lamp – na počtu nezáleží.

Pokud se mi nechce s nastavováním hrát, nabízí NARA přednastavené motivy?

Vytváříme speciální světelné motivy k různým příležitostem – v barvách české trikolory k mistrovství světa ve fotbale, odstíny zelené na Zelený čtvrtek či svatého Patrika, jemné podsvícení pro romantický večer, ale i různé náladovky. Stačí si vybrat, na co máte chuť. A každou z našich variant si i lehce poupravíte.

Můžu NARU ovládat i z počítače?

Ano. Ve webovém prohlížeči, který podporuje Web Bluetooth, si otevřete adresu ovládací aplikace. Doporučujeme Google Chrome, ten vše podstatné umí.

Musím si verzi svícení nastavovat pokaždé, nebo si nastavené nálady můžu uložit i pro příště?

Lampa si po zapnutí automaticky pamatuje poslední nastavení. Pokud si vytvoříte vlastní animaci, kterou chcete využívat, jednoduše ji uložíte v aplikaci a kdykoliv znovu zapnete.

Dokáže lampu ovládat víc lidí najednou? Připojí se k ní i kamarád na návštěvě?

NARU může ovládat kdokoliv, komu dáte přistup do vaší Domácnosti. Tu si vytvoříte na svou e-mailovou adresu při prvním nastavení aplikace. Na stejné heslo se pak přihlašují všichni, kdo chtějí lampu ovládat.

Nepřipojí se mi k lampě někdo cizí?

Jakmile si NARU přidáte do své Domácnosti, pro nikoho dalšího v dosahu už nebude viditelná. Bez hesla a vašeho e-mailu se k ní proto nemá jak připojit. Diskotéku vám tak doma nikdo cizí nespustí.

Ostatní
Kolik elektrické energie NARA spotřebuje?

V plném jasu NARA odebírá 15 W. To je méně než běžný lustr a více než malá stolní lampička.

Jak se NARA liší od konkurence?
NARA lampa je navržená a vyráběná v Česku. Všechny součástky si upravujeme na míru, vyvíjíme vlastní software, který lampu pohání. Díky tomu můžete doma mít betonový podstavec vyrobený českou rodinnou firmou, nebo vám můžou svítit animace inspirované českou krajinou. NARA navíc disponuje nejvyšší hustotu LED diod na 1 metr (96), dokáže tedy zářit silně a jednotně a nejsou vidět mezery mezi jednotlivými diodami.
Kromě toho je pro nás velmi důležitý osobní přístup a pro své zákazníky se snažíme dělat maximum. Takže když například budete mít nápad na novou animaci nebo vylepšení, pokusíme se ho zpracovat a přinést s některou další aktualizací.
Jaká je životnost lampy?

Životnost lampy se pohybuje kolem 5 až 10 let. Pokud by se lampa poškodila v záruční době, určitě nám dejte vědět, lampu vám opravíme nebo vyměníme za novou.

Za jak dlouho po objednávce mi NARU doručíte?

NARU expedujeme vždy v nejkratším možném termínu. V závislosti na dopravci je to mezi 3 a 10 pracovními dny.