O nás

Kdo jsme

Jsme parta mladých lidí, kteří se nespokojili s „hloupým“ osvětlením.

Věříme, že volba světla je v místnosti důležitější než výběr nábytku nebo dekoru podlahy. 

Se skutečně chytrou lampou totiž rozehrajete hru světel, která přemění náboj a náladu pokoje na jediné ťuknutí v mobilu. Tak snadno nábytek nepřeskládáte.

Proto jsme vytvořili NARU. Lampu s minimalistickým designem, nejhustějším osazením LED bodů a intuitivní aplikací na ovládání.

Tým NARY: Anička a Maty jsou CEO
NARA ovládáme přes vlastní aplikaci

Tesla mezi lampami

Lampy vyrábíme kompletně sami, žádné montovny stovky kilometrů daleko. Známe ji do posledního šroubku a co je nejdůležitější, její „mozek“ stále inovujeme.

Stejně jako Tesla do svých již prodaných aut přidává další vychytávky, i my do NARY posíláme nové funkce a animace. Díky tomu nemusíte čekat na novější model. Jakmile bude něco hotové, dostanete to. A malý spoiler – v inovacích máme cihlu na plynu.

NARA ovládáme přes vlastní aplikaci

Spectoda tomu dává jas

NARU NAROU dělá kromě jiného jedna malá, ale velice důležitá součástka. Tou je základová deska s uploadovaným systémem Spectoda.

Spectoda je revoluční systém pro interaktivní ovládání světla. Dává mu život, dynamiku a barvy. Umí totiž v reálném čase reagovat na podněty, jako jsou otřesy, pohyb nebo zvuk, a tyto instrukce předávat z jednoho zařízení mezi další.

Původně jsme ho vymysleli pro zapojení světelných tyčí při hudebních show, tanečních vystoupení, nebo na festivalech. Dnes osvětluje několik barů, tiskovou farmu na EXPU v Dubaji a funguje díky němu i NARA.

NARA funguje díky systému Tangle

Náš tým

Anna Veselá

Anna Veselá

Na(o)svícené CEO & Co-founder

Dohlížím na produkt, vývoj i výrobu, vymýšlím postupy i budoucnost. Jsem taková máma NARY – schází se u mě potřeby lidí i lampy jako takové. Mým úkolem jednoduše je, aby se věci děly.

Matěj Suchánek

Matěj Suchánek

Šéf zářivého vývoje & Co-founder

„Starám se o to, aby NARA byla opravdu chytrá, aby dokázala hrát světlem a každý měsíc uměla něco nového. Zaručuji se za její funkčnost a spolehlivost. Jsem autorem technologie Spectoda, která NARU pohání.

Lukáš Kovář

Lukáš Kovář

Vývoj světelného softwaru

„Programuji NARA aplikaci a snažím se ji udělat co nejpřívětivější uživatelům. S mojí prací se v appce potkáte prakticky všude – od tlačítek, přes to, co reálně umí, až po její komunikaci s lampou. Tahám za světelné nitky aplikace a jejích reakcí na ovládání.”

Tereza Hamsová

Tereza Hamsová

Maják svítící na cestu aneb Product Manager

„Plánuji a nastavuji všechny procesy, které se musí stát. Stojím za logistickým řetězcem, obstarávám materiál a dohlížím, aby se výroba nezastavila. Starám se o to, aby NARA světla opravdu zazářila.“