NARA je s vlastní aplikací o krok blíž napojení do Smart Home

Nativní NARA app
Nativní NARA app
4. 8. 2022
Majitelé NARY si už nyní mohou stáhnout nativní aplikaci Spectoda Connect, díky které je ovládání lampy ještě jednodušší a příjemnější. Ta je prvním krokem k napojení lampy do SmartHome, na kterém nyní vývojáři Spectody pracovat. Aplikace pro Android i iOS stáhnete v Google Play a App Store.

Doposud šlo NARU pohodlně ovládat přes webový prohlížeč, který podporuje Bluetooth připojení –⁠ u Androidu to je Google Chrome, u iOS pak Bluefy. Nativní aplikace však posouvá zážitek s NAROU ještě na vyšší úroveň.

„Spectoda Connect například výrazně vylepšuje funkci reakce na hudbu. S ní funguje úplně bez problému na pozadí, takže když pustíte Spotify a zamknete telefon, synchronizace stále běží a vy si můžete užívat atmosféru tanečního klubu,“ přibližuje šéf vývoje Spectody Matěj Suchánek.

Spectoda je systém, který NARU pohání. Právě ten umí všechna kouzla od nastavování jasu, přes spouštění animací až po reakci na hudbu. Kromě NARY ovládá osvětlení také v kavárně Grão v Bratislavě, v Bistro & Bar Koule na Letné a právě nyní i na streetartové výstavě na plotě české ambasády v Paříži.

Reakce na hudbu ale není jediné vylepšení, které aplikace přináší.

  • automatické připojování k lampě: odpadá nutnost procházet výběrem lamp k připojení při spuštění aplikace,
  • update firmware na pozadí: uživatelé už nemusí čekat na aktualizaci, pouze zmáčknou tlačítko, zamknou telefon a „ono se to stane“,
  • příjemnější uživatelské rozhraní,
  • propojení na další Spectoda zařízení: toto oceníte v momentě, kdy se rozhodnete využit systém Spectoda třeba pro nasvícení svého podniku, produktu, show atd. Z jedné aplikace se tak připojíte k jakému námi poháněnému místu či zařízení.

Aplikace je navíc prvním krokem k zásadnímu posunu lampy, po kterém volá mnoho současných potenciálních majitelů. „Staví totiž základ pro chytrou domácnost. Nyní už nám nic nebrání na něm začít pracovat,“ doplňuje Matěj.

Aplikaci pro Android si stáhněte na Google Play, pro iOS pak v App Store.

Přihlášení do domácnosti je stejné jako v původní verzi ovládání přes prohlížeč, není tedy potřeba vytvářet domácnost novou.

Sledujte nás na sociálních sítích

Mohlo by se vám líbit:

Sledujte nás na Facebooku či Instagramu a podpořte tak unikátní českou chytrou lampu, která dělá radost barvami.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli na sociálních sítích a podělte se o zajímavosti ze světa osvětlení.