Jednoduchý rádce pro výběr interiérového osvětlení

JEDNODUCHÝ RÁDCE PRO VÝBĚR INTERIÉROVÉHO OSVĚTLENÍ
JEDNODUCHÝ RÁDCE PRO VÝBĚR INTERIÉROVÉHO OSVĚTLENÍ
25. 10. 2021

Tápete v možnostech, jež nabízí trh interiérového osvětlení? Připravili jsme si pro vás stručného rádce, který vám neomylný výběr produktu zásadně usnadní. Zjistěte, na jaké faktory se při nákupu zaměřit a co si ověřit ještě před odjezdem do obchodu.

Mapa paláce

Typ interiéru

Do jaké místnosti nové osvětlení pořizujete? Jedná se o dlouhou úzkou chodbu, titěrnou koupelnu či rozlehlou ložnici? Od prostoru, se kterým pracujete, se odvíjí účel osvětlení, nároky na technickou vybavenost, ale i design zařízení. Na základě celkové velikosti pokoje – šířce a délce půdorysu, výšce stropu – určíte také rozměry zdroje světla nebo jejich počet.

NARA Alpha: Chytrou lampu NARU můžete umístit jak do své ložnice, tak obývacího pokoje či kuchyně. Zdá-li se vám jedno zařízení jako nedostatečný zdroj světla, zakupte si rovnou dvě a synchronizujte si jejich nastavení v mobilní aplikaci.

Od lampičky po lustr

Účelnost 

Jak již z nadpisu vyplývá, různé požadavky budete klást na lampičku ke čtení a stropní lustr. V této části se zamyslete také nad tím, kdy konkrétně plánujete osvětlení využívat. Proč se v tomto ohledu vyplácí dbát na barevné spektrum a polohu zdroje se dozvíte v článku zabývajícím se pravidly světelné hygieny. Vyjasníte-li si, kde, kdy a proč světlo potřebujete, zjistíte, zda je pro vás vhodnější například stropní, zářivkové svítidlo či stojací lampa.

NARA může vytvořit příjemnou atmosféru i v ložnici

NARA Alpha: Nepopiratelnou výhodou chytrého osvětlení je možnost regulovat intenzitu jasu a vybírat z nabídky 16 milionů barev. NARA se tak stisknutím jednoho tlačítka přizpůsobí vašim aktuálním potřebám i okolní atmosféře.

Šifra mistra Leonarda

Technické parametry, úsporný provoz

Kromě již zmíněných oblastí se nyní zaměřte na materiál, životnost a především pak spotřebu osvětlení. Ta se odhaduje dle výkonu zařízení a snížit ji lze užíváním úsporných světelných zdrojů – LED žárovek, LED zářivek apod.

Zajímat by vás pak mohl také způsob ovládání a napájení.

NARA Alpha: Díky LED páskům schovaným pod plastovým krytem šetří NARA vaše finance již od prvního rozsvícení. Řízení z prostředí mobilní aplikace ve vašem telefonu a napájení ze sítě navíc umožňuje nepřetržitou, avšak pohodlnou kontrolu vaší lampy. 

Pastva pro oči

Estetika 

Při výběru berte zřetel na již zakoupené vybavení pokoje – držte se stylu a barevnosti výmalby i nábytku. Do moderně zařízených místností doporučujeme vybírat osvětlení v duchu minimalismu; atmosféru dětské ložnice podpořte hravými lustry a tradiční interiér oživte například použitím netypického materiálu.

NARA Alpha: Také my jsme se rozhodli jít cestou jednoduchosti – naše nenápadná lampa tak skvěle zapadne do každé místnosti. 

NARA chytrá lampa, LED barevné osvětlení

Sledujte nás na sociálních sítích

Mohlo by se vám líbit:

Sledujte nás na Facebooku či Instagramu a podpořte tak unikátní českou chytrou lampu, která dělá radost barvami.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli na sociálních sítích a podělte se o zajímavosti ze světa osvětlení.